Pite vodu – schudnete!

Už odmalička nám rodičia hovorievajú: “pi veľa vody!” Mnoho z nás to chvíľu dodržiava a keď sa vymaníme z rodičovského zovretia prestávame dodržiavať správny pitný režim. Pritom má množstvo výhod a azda žiadnu nevýhodu. Okrem toho, že pomôže udržiavať vaše telo zdravé, pomôcť vám dokáže aj pri chudnutí. A nemusíte pritom robiť nič navyše!

Prečo treba dodržiavať pitný režim?

Ako sme spomenuli na začiatku, v prvom rade pomáha udržiavať vaše telo zdravé a to hneď viacerými spôsobmi. Tým najdôležitejším ale je, že vďaka dostatočnému pitiu vo vašom tele v ideálnej miere prebieha látková výmena, čo vás pomáha detoxikovať. Tým, že sa telo zbaví voľných radikálov a toxínov, udržiavate svoje telo fyzicky aj mentálne v dokonalej pohode.

Máte pomalý metabolizmus? Skúste čistú vodu.

Čistá voda je takmer zázračný nápoj. Hoci nemá takmer žiadnu chuť, dokáže vás nielen zbaviť nepríjemného pocitu smädu, ale aj zaplniť vám žalúdok. A to kompletne bez akýchkoľvek kalórií. Voda dokonca dokáže zrýchliť aj váš metabolizmus. Dá sa teda povedať, že čím viac počas dňa vypijete tekutín (ideálne minerálnych vôd alebo čistej vody), tým viac aj napokon schudnete. Samozrejme, nič sa nemá preháňať. Počas bežného dňa dokážete týmto spôsobom spáliť dodatočných 200 kJ, čo za rok znamená cca 2 kg zhodeného tuku navyše. To už stojí za tých pár pohárikov zdravej slovenskej vody alebo čínskeho zeleného čaju, čo poviete?

Ak chcete schudnúť, nepite sladené nápoje.

Nezabúdajte, že sladené nápoje nemajú doslova žiadnu pridanú hodnotu. Nielenže vám dodajú také množstvo cukru, ktoré pri bežnom pohybe nemáte šancu využiť, dokonca vás ani nezbavia pocitu smädu. Kolové nápoje alebo priemyselne spracovávané ovocné šťavy vyrobené z koncentrátu sú doslova kalorické bomby. Najmä džúsy pritom tak na prvý pohľad nevyzerajú. Okrem čistej vody vám odporúčame napr. rôzne druhy bylinkových čajov. Dávajte si však pozor na účinky jednotlivých bylín. Niektoré totiž majú povzbudzujúce účinky, čo nemusí dobre padnúť pri večernom popíjaní. V každom prípade odporúčame vyhnúť sa aj nadmernej konzumácii najmä tvrdého alkoholu a piva. Trochu vínka vám naozaj nemusí uškodiť – dôležité je udržať si mieru.

A koľko tekutín denne vypijete vy?

Inšpiroval Vás tento článok?

Neváhajte nás kontaktovať a radi pomôžeme aj Vám!